Vše pro účetní

Vzdělávání

Z adresy: Do:

 

Vzdělávání
Semináře ve vašem regionu

 

ONLINE vzdělávání - sledujte náš YouTube kanál

Seriál na téma „Účetní a daňové doklady v angličtině" = seriál účetních a daňových dokladů, dohod a jednoduchých smluv mezi vaší účetní jednotkou a zahraničním obchodním partnerem.

Elektronická evidence tržeb (EET)

Zde naleznete stručné informace k problematice elektronické evidence tržeb.

EET a kontrola účtenek

Podívejte se, co se chystá - sledovat a kontrolovat Vás/nás nebude jen "velký bratr", ale všichni sousedi, přátelé, nepřátelé, obchodní partneři, konkurence, závistivci .....

KONTAKTY

BEZVA SERVIS, s.r.o.

Veverkova 1343/1
500 02 Hradec Králové

Tel.: 724 355 889
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datová schránka: qti7if4

IČ: 05544751
DIČ: CZ05544751

Kontaktní osoba

Mgr. Jana Nováková

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
724 355 889

 

Účetní a daňová terminologie v angličtině

Seriál na téma „Účetní a daňové doklady v angličtině" = seriál účetních a daňových dokladů, dohod a jednoduchých smluv mezi vaší účetní jednotkou a zahraničním obchodním partnerem".

Reagujeme tak na okolnost, že my sice vůči našim kontrolním orgánům musíme mít veškerou dokumentaci - účetní i daňové doklady v českém jazyce, avšak náš obchodní partner nám pravděpodobně nebude tolerovat fakturu vystavenou v češtině. Kromě vystavování daňových dokladů může jít o mnoho obdobných situací s dopadem na účtárnu - reklamace zboží s vazbou na dobropisy, zápočty vzájemných pohledávek se zahraničním partnerem, slevy z titulu dosažení obratu atd. Vzhledem k dominanci angličtiny nebudeme dělat výjimku a budeme seriál vést právě v tomto nejrozšířenějším světovém jazyce.

Ne vždy jsou překlady slovních spojení jako například „povinnost přiznat daň přechází na příjemce zdanitelného plnění" úplně snadné. A těmto věcem, které mají jednoznačně vliv na správné uplatnění daní (zejména DPH) a správného vedení účetnictví se budeme věnovat.

Autor: Ing. Vladimír Zdražil, dlouholetý lektor KDP ČR v oblasti účetní a daňové terminologie v angličtině, NOVATIS s.r.o.

 

YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCa96TT9TtO-x-c0Parqfbqw